برای جلوگیری از ام اس قهوه بخورید

vote
Article Rating

برای جلوگیری از ام اس قهوه بخورید

برای جلوگیری از ام اس قهوه بخورید
برای جلوگیری از ام اس قهوه بخورید

یادتان می آید شب های امتحان وقتی هنوز دو سوم کتاب را نخوانده بودید به اولین چیزی که پناه می بردید، یک فنجان قهوه بود. بله، همه مردم قهوه را به خاطر شب زنده داری خوب می شناسند. ولی واقعیت این است که قهوه ویژگی های دیگری نیز برای سلامتی بدن دارد که از جمله آن جلوگیری از بیماری ام اس است.

پژوهش های پیشین نشان داده بود که مصرف قهوه به کاهش خطر بیماری های پارکیسنون و آلزایمر می انجامد. این بار پژوهشگران به سراغ نقش قهوه در کاهش خطر بروز ام.اس رفته و به یافته های جالبی رسیدند.

پژوهشگران به بررسی مجدد مطالعه ای که بر روی 1629 فرد مبتلا به ام.اس و 2807 فرد سالم در سوئد و نیز مطالعه ای دیگر بر روی 1159 فرد مبتلا به این بیماری و 1172 فرد سالم در ایالات متحده پرداختند.

در این مطالعات، میزان مصرف قهوه در میان افراد مبتلا به ام.اس یک و پنج سال پیش از بروز علائم این بیماری مورد بررسی قرار گرفت. البته در پژوهش مربوط به سوئد، ده سال پیش از بیماری نیز مورد بررسی قرار گرفته بود. این میزان با مصرف قهوه توسط افرادی که به ام.اس دچار نمی شدند، مقایسه شد.

مطالعه انجام شده در سوئد و برخی کشورها نشان داد که احتمال ابتلا به این بیماری در افرادی که قهوه نمی خوردند از احتمال بروز این بیماری در افرادی که حداقل شش فنجان قهوه در روز مصرف می کردند، بیشتر بود. همچنین مصرف قهوه بین 5 تا 10 سال پیش از بروز علائم بیماری نیز اثرات مثبتی داشت.

مطب پیشنهادی :
بیمارستان لاهیجان پس از درگذشت نرجس پرستار فداکار کرونایی + عکس

در مطالعه آمریکایی نیز مشخص شد احتمال ابتلا به ام.اس در افرادی که قهوه نمی نوشیدند، دو برابر بیشتر از کسانی که از یک سال پیش از بروز علائم، چهار فنجان قهوه می نوشیدند، بود.

شهر خبر

برای جلوگیری از ام اس قهوه بخورید

vote
Article Rating

نوشته های مشابه

دنبال کردن نظرات این مطلب
باخبر شدن از
guest
2 Comments
قدیمی ترین
جدیدترین بیشتر رای دادند
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] این امکان وجود دارد که با مصرف طولانی‌مدت قهوه، این اثرات کم […]

trackback

[…] قهوه با شکم خالی توصیه نمی‌شود زیرا قهوه خاصیت اسیدی دارد که سبب تحریک ترشحات معده […]

دکمه بازگشت به بالا