روش های خانگی درمان زگیل تناسلی

vote
Article Rating

روش های دیگر درمان خانگی زگیل تناسلی با طب سنتی

1. روغن درخت چای

مواد لازم:

  • سه قطره روغن درخت چای
  • دو قاشق چای خوری روغن نارگیل
  • یک عدد پد نخی

طرز تهیه و طریقه استفاده :

روغن درخت چای را با دو قطره روغن نارگیل ترکیب کنید و با استفاده از پد نخی، آن را به محل زگیل تناسلی بزنید و سپس پد را بردارید و اجازه دهید که این روغن ها کل شب روی قسمت زگیل باقی بمانند. یک بار در روز این کار را انجام دهید.

هشدار: مراقب باشید که قبل از استفاده از روغن درخت چای حتما با پزشک مشورت کنید زیرا گاهی اوقات باعث سوختگی پوست خواهد شد.

2. سیر

مواد لازم:

  • دو الی سه حبه سیر
  • پد نخی یا اسفنج

طرز تهیه و طریقه استفاده :

حبه های سیر را برای خمیری کردن خرد کرده و با استفاده از پد نخی یا همان اسفنج آن را به محل زگیل اعمال نمایید . 20 الی 30 دقیقه در همین حالت بمانید و بعد محل مورد نظر را با آب شستشو دهید. این روش را روزی یک بار انجام دهید.

هشدار: سیر نیز قابلیت سوزاندن پوست را دارد ، بنابراین هر زمان که در ناحیه مورد نظر احساس سوزش کردید، سریعاً این ترکیب را از پوست تان بردارید و بشویید.

3. عصاره چای سبز

مواد لازم :

چای سبز کیسه ای استفاده شده

طرز تهیه و طریقه استفاده :

چای کیسه های استفاده شده را از آب جوش در بیاورید و اجازه دهید که خنک شوند و سپس آن ها را به مدت 15 الی 20 دقیقه در محل زگیل نگه دارید. بعد از این مدت زمان ، محل تناسلی را شستشو دهید. بعد از یکبار استفاده از چای کیسه ای، آن را دور بیندازید.

مطب پیشنهادی :
شناخت شخصیت افراد از روی عکس پروفایل تلگرام

پماد های بیولوژیکی حاوی عصاره چای سبز در داروخانه ها نیز در دسترس است که می توانید از آن ها استفاده کنید . یک بار در روز این روش را امتحان کنید.

4. آلوئه ورا

مواد لازم :

  • یک الی دو قاشق چای خوری عصاره تازه آلوئه ورا
  • پدنخی

طرز تهیه و طریقه استفاده :

کمی ژل آلوئه ورا را به پد نخی یا اسفنج بزنید و آن را روی ناحیه زگیل اعمال نمایید . 15 الی 20 دقیقه در این حالت بمانید و بعد آن قسمت را شستشو دهید. یک الی دو بار در روز این کار را انجام دهید.

vote
Article Rating

نوشته های مشابه

دنبال کردن نظرات این مطلب
باخبر شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا