سریال چرنوبیل

vote
Article Rating
چرنوبیل یک مینی سریال تلویزیونی درام تاریخی در سال 2019 است که حول فاجعه چرنوبیل در سال 1986 و تلاش های پاکسازی متعاقب آن شکل می گیرد. این سریال توسط کریگ مازین ساخته و نویسنده آن یوهان رنک بوده است. در آن بازیگران گروهی به رهبری جرد هریس ، استلان اسکارسگارد ، امیلی واتسون و پل ریتر حضور دارند.

سریال چرنوبیل
سریال چرنوبیل
این سریال توسط HBO در ایالات متحده و Sky UK در انگلستان تولید شده است. این سریال پنج بخشی در ایالات متحده در تاریخ 6 مه 2019 و همزمان در انگلستان در 7 مه به نمایش درآمد و مورد تحسین گسترده منتقدان قرار گرفت. در هفتاد و یکمین دوره جوایز نخست وزیری امی ، نوزده نامزد دریافت کرد و برای سریال های برجسته محدود ، کارگردانی برجسته و نویسندگی برجسته برنده شد ، در حالی که هریس ، اسکارسگارد و واتسون نامزدهای بازیگری را دریافت کردند.
سریال چرنوبیل
سریال چرنوبیل

جوایز سریال چرنوبیل

در هفتاد و هفتمین دوره جوایز گلدن گلوب ، این مجموعه برای بهترین مینی سریال یا فیلم تلویزیونی و Skarsg Skrd برای بهترین بازیگر نقش مکمل یک سریال ، مینی سریال یا فیلم تلویزیونی برنده شدند. در حالی که این مجموعه به طور جامع تحقیق شده بود ، برخی از آزادی ها برای اهداف نمایشی گرفته شده بود. منتقدان ، کارشناسان و شاهدان اختلافات تاریخی و واقعی را در نمایش نشان داده اند.
کارگردان چرنوبیل
کارگردان چرنوبیل

داستان سریال

 

چرنوبیل داستان فاجعه نیروگاه هسته ای آوریل 1986 را که در جمهوری سوسیالیستی شوروی اوکراین ، اتحاد جماهیر شوروی رخ داد ، دراماتیک می کند و داستان های افرادی را که باعث این فاجعه شده اند و کسانی که به آن واکنش نشان داده اند ، بیان می کند. این مجموعه برخی از داستان های کمتر شناخته شده از این فاجعه را به تصویر می کشد ، از جمله تلاش های آتش نشانانی که اولین واکنش نشان دهندگان صحنه بودند ، داوطلبان و تیم های معدنچی که زیر نظر راکتور 4 یک تونل حساس را حفر کردند. همانطور که سوتلانا آلکسیویچ برنده جایزه نوبل در کتاب خود صداها از چرنوبیل گفته است ، این مینی سریال عمدتا بر خاطرات مردم محلی پریپیات استوار است.
vote
Article Rating
مطب پیشنهادی :
خاطره خنده‌دار مهران غفوریان از سفر خارج رفتن با همسرش

نوشته های مشابه

دنبال کردن نظرات این مطلب
باخبر شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا