بهترین ضدعفونی کننده در برابر کرونا ویروس مایع دستشویی

vote
Article Rating

بهترین ضدعفونی کننده در برابر کروناویروس مایع دستشویی

بهترین ضدعفونی کننده در برابر کرونا ویروس مایع دستشویی

دکتر شاه ولایتی به رکنا گفت: بهترین ضد عفونی کننده مایع دستشویی است چراکه جدار خارجی کرونا ویروس لیپید بوده و وقتی در معرض مایعات شوینده قرار می‌گیرد پس از چند ثانیه از بین می‌رود.

دکتر اشرف سادات شاه ولایتی شیمیست، دکتر شیمی عالی و  استاد دانشگاه در خصوص تفاوت کرونا ویروس با سایر ویروس ها گفت: طول عمر این ویروس متفاوت با  دیگر ویروس های مشابه است  چراکه بعد از خارج شدن از بدن بین 2 ساعت الی 9 روز دوام پیدا می‌کند که همین مسئله باعث مشکلات زیادی شده است. بنابراین بهترین راه، قوی کردن سیستم ایمنی بدن است.

بهترین ضدعفونی کننده در برابر کروناویروس مایع دستشویی

با شادی و اضطراب نداشتن به نبرد کرونا بروید

وی ادامه داد: افراد هر چقدر هم پرهیز کنند، امکان این مسئله که ویروس وارد بدن افراد شود وجود دارد منتهی در بدن یک شخص ممکن است مشکلی ایجاد نکند اما در بدن فرد دیگر باعث بیماری شود. بنابراین بالا بودن سیستم ایمنی بدن بیشترین نقش را در مبتلا شدن یا نشدن افراد دارد. سیستم ایمنی نیز با شادی، اضطراب نداشتن و… افزایش پیدا می‌کند، همچنین نباید غذاهای فست فودی خورد.

دکتر شاه ولایتی با بیان اینکه بر خلاف بعضی از افراد که طب سنتی را رد می‌کنند من موافق آن هستم تصریح کرد: هرچه ما طبع گرم تری داشته باشیم و از آویشن، نعنا، زنجبیل، دارچین استفاده کنیم مقداری در مقابل بیماری ایمن تر می‌شویم.

بهترین ضدعفونی کننده در برابر کروناویروس مایع دستشویی

بهترین ضد عفونی کننده، مایع دستشویی

این استاد دانشگاه درباره این موضوع که ضد عفونی کننده در کشور کم شده است و مردم چگونه می‌توانند برای خود در خانه ضد عفونی کننده تولید کنند، تشریح کرد: بهترین ضد عفونی کننده مایع دستشویی است چراکه جدار خارجی کرونا ویروس لیپید بوده و وقتی در معرض مایعات شوینده قرار می‌گیرد پس از چند ثانیه از بین می‌رود. لذا هنوز به آن نقطه نیز نرسیده ایم که صابون و مواد شوینده کم شود.

مطب پیشنهادی :
وقتی چادر، مخفیگاه زندانیان زن می‌شود

این شیمیست در پایان با بیان اینکه مواد شوینده از الکل نیز قوی تر هستند خاطرنشان کرد: بهرتین راه نیز برای مقابله این است که وقتی می‌خواهیم بیرون برویم از دستکش های یک بار مصرف استفاده کنیم همچنین لزومی ندارد که نوع لاتکس را استفاده کرد. بعد از وارد شدن به خانه نیز سریع دست خود را بشورد.

بهترین ضدعفونی کننده در برابر کروناویروس مایع دستشویی

vote
Article Rating

نوشته های مشابه

دنبال کردن نظرات این مطلب
باخبر شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا