عکس جدید ترانه علیدوستی

vote
Article Rating

عکس جدید ترانه علیدوستی

ترانه علیدوستی فعالیت های هنری خود را از دوران نوجوانی آغاز کرده است. او زمانی که به دبیرستان می رفته، در هنرستان موسیقی ثبت نام کرده است و در کلاس های آموزش کلارینت و همچنین آموزش پیانو شرکت کرده است. مدتی بعد از آن به بازیگری روی آورد و در کلاس های بازیگر امین تارخ شرکت کرد.

عکس جدید ترانه علیدوستی

آغاز شهرت ترانه علیدوستی

ترانه علیدوستی اولین کار بازیگری خود را در سینما شروع کرد. همانطور که می دانید اولین فیلم او، من ترانه ۱۵ سال دارم نام دارد. او این فیلم را در سال ۷۹ بازی کرد. نحوه انتخاب ترانه علیدوستی در فیلم من ترانه ۱۵ سال دارم اینطور بوده است که گروه کارگردانی این فیلم برای انتخاب بازیگر نقش ترانه پرنیان به آموزشگاه امین تارخ مراجعه کرده اند و ترانه علیدوستی بعد از انجام تست بازیگری، برای این نقش و این فیلم انتخاب شد و به این ترتیب به صورت حرفه ای وارد دنیای بازیگری و سینما شد.

آغاز شهرت ترانه علیدوستی

 ترانه علیدوستی به خاطر بازی درخشانی که در این فیلم داشت، شهرت زیادی به دست آورد و توانست جایزه های داخلی و خارجی زیادی به خاطر بازی در این فیلم کسب کند. گفتنی است که موضوع این فیلم در آن سال ها بسیار مورد توجه قرار گرفت.

بازی ترانه علیدوستی در تلویزیون

تنها سریالی که ترانه علیدوستی بازی کرده، سریال شهرزاد است که این سریال از شبکه نمایش خانگی پخش شد و همانطور که می دانید مورد استقبال زیاد مردم قرار گفت. این سریال از سال ۹۲ تا ۹۷ در سه فصل ساخته شد. کلیت داستان این سریال نیز در مورد یک دختر دانشجوی پزشکی است که شرایط زندگی خانوادگی و همچنین زندگی عشقی او در طی کودتای ۲۸ مرداد سال ۳۲ دچار تغییرات زیادی شد و اتفاقات زیادی را رقم زد.

مطب پیشنهادی :
درین درین-این قسمت مجرم خطرناک

ترانه علیدوستی به جز سریال شهرزاد در هیچ سریال دیگری بازی نکرده است. او معتقد است بازی در تلویزیون و سریال یک خیانت فرهنگی محسوب می شود چرا که همه سریال هایی که از تلویزیون پخش می شوند به دلایل غیرمنطقی دچار تغییرات محسوسی می شود.

بازی ترانه علیدوستی در سریال شهرزاد

شغل دوم ترانه علیدوستی

ترانه علیدوستی تسلط کاملی بر زبان انگلیسی دارد و در زمینه ترجمه فعالیت می کند و مترجم ادبی می باشد. ترانه علیدوستی با ترجمه کتاب رؤیای مادرم توانست جایزه ادبی پروین اعتصامی را از بخش ادبیات داستانی به دست آورد. همچنین در نوزدهمین جشنواره کتاب فصل به خاطر همین کتاب شایسته تقدیر شد. مولف کتاب رؤیای مادرم، آلیس منرو است.

کتاب دیگری که ترانه علیدوستی ترجمه کرده، تاریخ عشق نام دارد. این کتاب با استقبال بی نظیر مردم مواجه شد و در سال ۹۵ عنوان پرفروش ترین کتاب سال را به خود اختصاص داد. مولف کتاب تاریخ عشق، نیکول کراوس است.

ازدواج ترانه علیدوستی

ازدواج ترانه علیدوستی

ترانه علیدوستی در سال ۹۰ با شخصی به نام علی منصور ازدواج کرد. همسر ترانه علیدوستی فعالیت های غیرحرفه ای در زمینه بازیگری دارد.

ترانه علیدوستی

زندگی شخصی ترانه علیدوستی

ترانه علیدوستی و همسرش علی منصور در سال ۹۲ صاحب دختری به نام حنا شدند.ترانه علیدوستی نیز مانند بسیاری از همکاران خود با حواشی و شایعات زیادی مواجه است. گفته شد که علی منصور همسر ترانه علیدوستی مقیم لندن می باشد و تاجر است در صورتی که او مدتی پیش فارغ التحصیل شده است و فعالیت های کوتاهی در زمینه بازیگری دارد.ترانه علیدوستی در مورد نحوه تسلطش بر زبان های انگلیسی و آلمانی می گوید که پدرش در سال ۶۵ تا ۶۷ در یکی از باشگاه های آلمان بازی می کرد به همین دلیل ترانه علیدوستی از سن ۳ تا ۶ سالگی را در آلمان بوده است و به همین خاطر همزمان با فراگیری زبان فارسی، زبان آلمانی را نیز فرا گرفته است. تسلط بر زبان آلمانی نیز باعث شد کم کم زبان انگلیسی را یاد بگیرد و بر انگلیسی نیز مسلط شود. او می گوید که به جز شرکت در کلاس های سطح مبتدی انگلیسی در دوران دبیرستان و نوجوانی، در هیچ کلاس زبانی شرکت نکرده است و به صورت خودآموز زبان را یاد گرفته است.

مطب پیشنهادی :
بیوگرافی بازیگران سریال از سرنوشت

عکس جدید ترانه علیدوستی

vote
Article Rating

نوشته های مشابه

دنبال کردن نظرات این مطلب
باخبر شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا