عوارض میکروبلیدینگ چیست و راه حل جایگزین آن چه می باشد؟

vote
Article Rating

عوارض میکروبلیدینگ چیست و راه حل جایگزین آن چه می باشد؟

عوارض میکروبلیدینگ چیست و راه حل جایگزین آن چه می باشد؟
عوارض میکروبلیدینگ چیست و راه حل جایگزین آن چه می باشد؟

میکروبلیدینگ یکی از روش های آرایش دائم است که فقط برای آرایش دائم ابروها قابل استفاده می باشد.

پیش از بررسی عواض میکروبلیدینگ باید ابتدا نکاتی مهم را در مورد این تکنیک بدانید. میکروبلیدینگ چیست؟ میکروبلیدینگ یکی از روش های آرایش دائم است که فقط برای آرایش دائم ابروها قابل استفاده می باشد. این روش در واقع گرفته شده از روش های سنتی و قدیمی تاتو بوده که مجدد مورد استقبال خانم ها قرار گرفته است.

میکروبلیدینگ از گذشته تا به امروز
میکروبلیدینگ از گذشته تا به امروز

میکروبلیدینگ از گذشته تا به امروز


در گذشته از تیغ های ساخته شده از صدف یا استخوان برای باز کردن پوست و کاشت رنگدانه استفاده می شده و امروزه نیز در میکروبلیدینگ از تیغ های ظریفی برای باز کردن بافت پوست و قرار دادن رنگدانه در پوست استفاده می شود. از آنجایی که با استفاده از تیغ های میکروبلیدینگ می توان خطوط ظریفی مانند تار های مو روی پوست ایجاد کرد، به همین دلیل نتیجه نهایی میکروبلیدینگ بسیار ظریف و طبیعی بوده و طرفداران بسیاری پیدا کرده است.
اما بسیاری از متقاضیان میکروبلیدینگ از عوارض این روش مطلع نبوده و به راحتی سلامتی و زیبایی خود را به خطر می اندازند. در ادامه به طور مفصل راجع به خطرات میکروبلیدینگ و روش های ایمن جایگزین آن صحبت می کنیم.

عوارض میکروبلیدینگ شامل چه مواردیست؟
عوارض میکروبلیدینگ شامل چه مواردیست؟

عوارض میکروبلیدینگ شامل چه مواردیست؟


میکروبلیدینگ با اینکه ظاهری زیبا و طبیعی در ابرو ها ایجاد می کند اما می تواند آسیب شدیدی به بافت پوست بزند. در میکروبلیدینگ، حرکت تیغ روی پوست، بافت پوست را کاملاً پاره میکند تا کاشت رنگدانه انجام شود. در این روش به دلیل پاره شدن بافت پوست، ترمیم پوست نیاز به زمان طولانی خواهد داشت.

مطب پیشنهادی :
لیفت با نخ

یکی از معایب میکروبلیدینگ

همچنین اگر تیغ در هنگام کشیده شدن روی پوست وارد عمق بیشتری شود، آسیب جدی به پوست وارد شده و دیگر پوست قدرت ترمیم و بازسازی کامل را نخواهد داشت و بعد از ترمیم جای زخم ناشی از تیغ یا همان اسکار برای همیشه روی پوست باقی خواهد ماند.
بافت پوست در این اسکار ها نه تنها کاملاً ترمیم نخواهد شد بلکه قابلیت رنگ پذیری خود را نیز از دست می دهد و خطوط سفید باقی مانده از این اسکار ها حتی با آرایش دائم قابل پوشاندن نیست.

یکی دیگر از معایب میکروبلیدینگ


یکی دیگر از معایب میکروبلیدینگ ماندگاری کوتاه مدت آن است. در این روش برای کاشت رنگدانه ابتدا پوست کاملاً باز می شود و رنگدانه زیر پوست قرار می گیرد. به همین دلیل مقدار زیادی از رنگدانه ها در هنگام ترمیم زخم ها با بافت آسیب دیده دفع شده و مقدار کمی از رنگ داخل پوست باقی می ماند.
 
رنگدانه های باقی مانده هم چون غلظت مناسب را ندارند در مدت کوتاهی دفع خواهند شد. در نتیجه ماندگاری نتیجه میکروبلیدینگ بین 1 تا 6 ماه خواهد بود.
اگر تا کنون متقاضی انجام میکروبلیدینگ بوده اید قطعا بعد از خواندن این مطالب این سوال برای شما ایجاد می شود که اگر میکروبلیدینگ تا این حد خطرناک هست پس از چه روشی می توان برای زیبایی و رفع نا قرینگی ابرو ها استفاده کرد؟

دیجیتال بلیدینگ
دیجیتال بلیدینگ

دیجیتال بلیدینگ، جدیدترین و ایمن ترین روش آرایش دائم

اگر شما هم نگران عوارض میکروبلیدینگ هستید اما به دنبال روشی ایمن و طبیعی برای آرایش دائم هستید، دیجیتال بلیدینگ همان روشی است که مناسب شماست.
دیجیتال بلیدینگ جدیدترین روش آرایش دائم است که برای اولین بار توسط برند آمیا معرفی شد. در این روش به جای تیغ که امکان خطای انسانی در آن بسیار بالا است از دستگاه های میکروپیگمنتیشن با سوزن های سایز نانو استفاده می شود.
 
از آنجایی که در این روش از دستگاه میکروپیگمنتیشن آمیا استفاده می شود، عمق نفوذ سوزن به راحتی قابل کنترل بوده و رنگدانه در عمق مناسب پوست قرار می گیرند.
همچنین از آنجایی که کاشت رنگدانه از طریق کانال هایی که توسط سوزن ایجاد شده انجام می شود و خبری از پارگی پوست نیست، آسیبی به پوست وارد نشده و پوست در زمان کوتاهی کاملاً ترمیم می شود.

ماندگاری دیجیتال بلیدینگ
ماندگاری دیجیتال بلیدینگ

ماندگاری دیجیتال بلیدینگ چقدر است

ماندگاری نتیجه دیجیتال بلیدینگ از میکروبلدینگ نیز بیشتر است. چون در این روش رنگدانه ها در عمق مناسب پوست قرار می گیرند. همچنین از آنجایی که در این روش برای کاشت رنگدانه نیازی به پارگی پوست نیست، امکان ریزش رنگ بعد از ترمیم بسیار کم بوده و غلظت مناسبی از رنگدانه داخل پوست باقی می ماند. ماندگاری دیجیتال بلدینگ تقریبا بین 1 تا 2 سال می باشد.

دیجیتال بلیدینگ
دیجیتال بلیدینگ

ویژگی دیجیتال بلیدینگ

یکی دیگر از ویژگی های مهم دیجیتال بلیدینگ ظرافت بی نظیر آن است. تمامی سوزن هایی که در دیجیتال بلیدینگ مورد استفاده قرار می گیرند در سایز نانو هستند و می توانند خطوطی به ظرافت مو ایجاد کنند. در نتیجه با دیجیتال بلیدینگ می توانید ابروهایی طبیعی و زیبا بدون نگرانی و آسیب به پوست داشته باشید.
 
همچنین برخلاف بلیدینگ که تنها برای آرایش دائم ابرو قابل استفاده می باشد، از روش دیجیتال بلیدینگ می توانید برای آرایش دائم لب و چشم ها نیز استفاده کنید و زیبایی نیمه دائم و طبیعی در لب و چشم ها نیز داشته باشید.

مطب پیشنهادی :
عوارض وحشتناک لوازم آرایش 24 ساعته

عوارض میکروبلیدینگ چیست و راه حل جایگزین آن چه می باشد؟

vote
Article Rating

نوشته های مشابه

دنبال کردن نظرات این مطلب
باخبر شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا