روزه داری میانبری برای تناسب اندام

vote
Article Rating
روزه داری میانبری برای تناسب اندام

کوچک کردن شکم های چاق و فربه و رسیدن به تناسب اندام، امروزه یکی از دغدغه های اصلی بسیاری از مردم است که روزه داری میانبری مطمئن برای حل این مشکل محسوب می شود.

 داشتن اندامی متناسب از آرزوهای همه مردم است به خصوص آنان که اضافه وزن دارند . این افراد یکی از دغدغه های مهم زندگیشان رسیدن  به وزن متناسب و تخت کردن شکمشان است.

معمولا این افراد دنبال ساده ترین راه برای تخت کردن شکمشان هستند و در جستجوی راه های میانبر برای این کار می گردند.به همین دلیل هر جا که راه میانبر و آسان تری برای کاهش وزن و تخت کردن شکم می بینند یا از کسی می شنوند ، آن راه را امتحان می کنند. راه هایی مانند نوشابه های چربی سوز ، بستن شکم با لاستیک و … که از کسی می شنوند و یا در آگهی های های تبلیغاتی که توسط افرادی با اندام متناسب تبلیغ می شوند، می بینند و این افراد فکر می کنند که این مبلغان با این راهها به این اندام رسیده اند.

این راههای میانبر که به افراد پیشنهاد می شود بسیار زیاد است و ما قصد نداریم که آنها را نام ببریم و بررسی کنیم زیرا معمولا کسی از این راهها به جواب و نتیجه دلخواه نرسیده است.

ما می خواهیم یک راه را برای تخت کردن شکم امروز معرفی کنیم که بی مناسبت با ایام ماه مبارک رمضان هم نیست. همه ما قبول داریم که مهمترین عامل تخت شدن شکم ، کاهش وزن و سوزاندن چربی است.بهترین روش از دست دادن چربی شکم ، کمتر غذا خوردن و تحرک بیشتر است.به عبارت دیگر شما باید کالری کمتری را نسبت به مقداری که می سوزانید ، بخورید. این کار به شما اجازه کم کردن وزن را می دهد و این کار اگر با ورزش مناسب همراه شود شما می توانید ، توده غیر چربی (عضلانی) را افزایش داده و توده چربی را کاهش دهید. از نظر علمی به هنگام کاهش وزن یعنی حالت چربی سوزی بدن در جستجوی منابع انرژِی است زیرا شما به اندازه کافی از راه غذا خوردن انرژی دریافت نمی کنید. چربی بدن بیشترین و مهمترین منبع انرژی است بنابراین بدن چربی ها را هدف قرار می دهد. البته فکر نکنید بدن مستقیما می رود و چربی دور شکم را می سوزاند هیچ روش ویژه ای شکم شما را هدف قرار نمیدهد.

مطب پیشنهادی :
تازه‌ترین دانستنی‌های پزشکی

حالت کاهش وزن سرانجام توده عضلانی شما را نیز هدف قرار می دهد.برای جلوگیری از چنین اتفاقی نیاز به تحریک موثر عضلات مانند استفاده از تمرینات مقاومتی دارید چون هورمون ها را فعال کرده و با تکثیر سلولی از تحلیل عضلانی جلوگری می کند.

یکی از روش ها موثر دیگر برای کاهش وزن ، گرسنگی طولانی مدت و بیش از 16 ساعت است. در چنین گرسنگی بلند مدتی هورمون هایی مانند گلوکاگون و اپی نفرین برای افزایش سطح قند خون و مهمتر از آن تجزیه کردن بیشتر چربی آزاد می شوند.

در ایام ماه مبارک رمضان فرصت خوبی برای افرادی که اضافه وزن دارند و می خواهند وزن خود را کاهش دهند فراهم شده است اما به شرطی که در زمان افطار گرسنگی و زحمتشان را هدر ندهند . باید مراقب بود که مصرف کالری پس از افطار زیاد نشود زیرا هیچکدام از این روش ها جواب نمی دهد اگر 2 هزار و 500 کالری در روز مصرف کنیم و فقط 2 هزار کالری را بسوزانیم.

در پایان باید یادآور شد که هیچکدام از روش های عجیب و میانبرها برای کاهش وزن به نتیجه نمی رسد. اگر فکر می کنید بدون تحمل سختی می توانید به وزن و اندام دلخواه برسید در اشتباه هستید. این کار به نتیجه نمی رسد مگر با کنترل تغذیه و ورزش مناسب.

روزه داری میانبری برای تناسب اندام

vote
Article Rating

نوشته های مشابه

دنبال کردن نظرات این مطلب
باخبر شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا