نگهداری خرگوش

vote
Article Rating

نگهداری خرگوش بسیار لذت بخش است و حیوانات خانگی بی نظیری هستند. آنها برای داشتن زندگی طولانی ، شاد و سالم نیازهای خاصی دارند. در اینجا یک مرور کلی در مورد نحوه نگهداری خرگوش آورده شده است.

1.فضای آنها باید همیشه به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتوانند به اطراف پرش کنند ، و باید حداقل برای چند ساعت از خانه خود بیرون بیایند تا ورزش کنند. اطمینان حاصل کنید که محل اصلی خرگوش شما از خانواده و خودتان جدا نشده است. اتاق خانوادگی یا اتاق نشیمن مکان خوبی است.

2. خرگوش ها برای دویدن و کاوش به فضای خالی نیاز دارند. برای ایجاد فضای ایمن و محافظت از وسایل خود ، باید محیط را کاملاً خنثی کنید. از آنجایی که خرگوش ها دوست دارند قسمت های زیرین تخت ها ، وسایل موجود در قفسه های کتاب ، گیاهان خانگی و موارد دیگر را بجوند ، باید مناطق خاصی را مسدود کنید. در واقع ، خرگوش شما سعی خواهد کرد همه چیز را در دسترس بجوید.

نگهداری خرگوش
نگهداری خرگوش

 

3. رژیم خرگوش به طور عمده باید از یونجه تشکیل شود. یونجه تازه باید همیشه در اختیار خرگوش ها قرار گیرد. به خرگوش های بچه باید یونجه داده شود و به خرگوش های بالغ باید یونجه تیموتی ، یونجه علفی یا یونجه جو دوسر داده شود. استفاده از فیدر یونجه بزرگ مفید است زیرا مقدار زیادی یونجه را خشک ، تمیز و در دسترس نگه می دارد.

4.خرگوش ها علاقه دارند در یک منطقه مدفوع کنند بنابراین از این فرص استفاده کنید یک جا مدفوعی خریداری کنید و یا از یک کارتن استفاده کنید.

مطب پیشنهادی :
نخستین سنگ قبر دیجیتالی جهان در اسلوونی!

5. خرگوش در قلعه مقوایی به راحتی خسته می شوند. آنها نه تنها برای ورزش به فضا نیاز دارند ، بلکه به تحریک ذهنی نیز نیاز دارند. قلعه های مقوایی بسیار عالی هستند زیرا خرگوش ها ساعت ها به جویدن پنجره ها و درهای جدید می پردازند. قلعه های مقوایی نیز در صورت لزوم پناهگاهی آرام برای خرگوش ایجاد می کنند.

vote
Article Rating

نوشته های مشابه

دنبال کردن نظرات این مطلب
باخبر شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا