مادر فداکار چینی که زندگیش را فدای دخترش کرده است

vote
Article Rating

مادر فداکار چینی که زندگیش را فدای دخترش کرده است

در جوامع مختلف کم نیستند مادران فداکاری که پس از تنها شدن، آستین همت را بالا می‌زنند و باتلاش، کوشش و بدون وابسته شدن به دیگران زندگی خود را سروسامان می‌دهند. “لی یائومی” مادر ۵۵ ساله اهل “ووژانگ” چین یکی از همین مادران فداکار است که زندگی‌اش را برای خوشبختی دخترش فدا کرده است.

چالش بزرگ زندگی پر فراز و نشیب این زن که اکنون میلیون‌ها چینی را تحت تاثیر قرار داده است در واقع از سال ۲۰۰۸ و پس از آنکه شوهرش او را ترک کرد آغاز شد. پس از این شوک بزرگ این زن روستایی نه‌تنها مأیوس نشد بلکه تصمیم گرفت به تنهایی آینده‌ای خوب برای دخترش رقم بزند. در حالی که لی برای سروسامان دادن به زندگی‌اش سخت تلاش می‌کرد، در سال ۲۰۱۳ متوجه شد که دچار تومور سرطان معده شده است. دو سال بعد یعنی در سال ۲۰۱۵ این زن در یک تصادف شدیدا آسیب دید، اما نه رفتن شوهرش از زندگی او، نه تومور سرطانی‌اش و نه مجروحیت حاصل از این تصادف شدید موجب نشد او از هدفی که داشت دست بردارد.

تصادف شدید لی موجب شد او حدود ۳۰۰۰۰ دلار زیر قرض برود، اما این زن شجاع تنها در مدت ۳ سال نه‌تنها موفق شد تمام بدهی هزینه درمان خود را پرداخت کند بلکه دخترش را نیز روانه دانشگاه کرد. او در این سه سال با تولید ۲۰۰۰۰ جارو و فروش آن توانست کاری را انجام دهد که بسیاری در انجام آن ناتوان هستند. لی ساعت ۵ صبح از خواب بیدار می‌شود و تا نیمه شب برای ساختن زندگی‌ای بهتر برای خود و دخترش تلاش می‌کند.

مطب پیشنهادی :
بازداشت مدیر مالی وزارت نفت در حین خروج از کشور

لی در مصاحبه با یکی از کانال‌های تلویزیونی چین در این باره گفت: “من این جارو‌ها را به تنهایی درست می‌کنم. در خیابان به تمام مغازه‌ها سر می‌زنم و از آن‌ها در مورد خرید جارو‌ها سؤال می‌کنم. آنها مردمان خوبی هستند و با خرید جارو به من کمک می‌کنند.”

این زن قهرمان در حالی که لبخند می‌زند می‌گوید: “زندگی من در حال بهتر و بهتر شدن است. من می‌توانستم با فرض اینکه مریض هستم، تمام وقتم را در رختخواب بگذرانم، اما تصمیم گرفتم کار کنم؛ کار کردن به من سلامتی و انرژی می‌دهد.”

مادر فداکار چینی که زندگیش را فدای دخترش کرده است

vote
Article Rating

نوشته های مشابه

دنبال کردن نظرات این مطلب
باخبر شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا