لوبیا غذایی با فسفر فراوان ،مفید برای مغز و اعصاب

بنر وطن کالا

لوبیا غذایی با فسفر فراوان ،مفید برای مغز و اعصاب

 

لوبیا غذایی با فسفر فراوان ،مفید برای مغز و اعصاب
لوبیا غذایی با فسفر فراوان ،مفید برای مغز و اعصاب

لوبیا فسفر زیادی دارد و برای مغز و اعصاب بسیار مفید است،مقداری پتاس دارد و خون را قلیا می کند و آهن آن هم بد نیست و خوردن آن از کم خونی جلو گیری می کند.برای دفع تخامه و ترش کردن معده بسیار مفید است مخصوصا تازه وسبز آن.لوبیا مولد منی و شیر است،ادرار را زیاد و قاعده را باز می کند مخصوصا وقتی آن را بپزند و آب آن را بخورند.

خواص لوبیا:

لوبیا به دلیل داشتن ویتامین E شیر را زیا می کند نطفه و رحم را تقویت نموده و از سقط جنین جلوگیری می کند.همچنین به دلیل داشتن آهن فراوان از کم خونی جلوگیری میکند.مصرف حبوبات به دلیل دارا بودن فیبر زیاد و اشغال حجم معد احساس سیری ایجاد کرده و در نتیجه به کاهش وزن کمک می کند.

همچنین به دلیل آنکه قند موجود در حبوبات(یعنی انرژی آن) به تدریج آزاد می شود،دیرتر گرسنه می شویم.در حالی که مواد غذایی مانند نان های فانتزی و لواش،سیب زمینی،برنج و شکر به سرعت حضم شده و قند و یا انرژی موجود در آنها به سرعت آزاد می شود و زود تر گرسنه می شویم.

تحقیقات نشان داده افرادی که دوبار یا بیشتر در هفته نخود یا لوبیا مصرف می کنند احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ،پروستات،بیماری های قلبی عروقی بویژه عروق کرونر و دیابت نوع دو در آنه کمتر است.

لوبیا مقاومت بدن در مقابل امراض را زیاد کرده و فعالیت روزانه ،همچنین نیروی جسمی و حافظه را افزایش می دهد.

مطب پیشنهادی :
یبوست چیست و چگونه درمان می شود؟

برگ های بوته لوبیا ساس را جذب می نماید و این وسیله ایی مناسب برای دفع حشرات موذی است.

لوبیا دارای مقادیر زیادی ویتامین A است و از عفونت های دستگاه تنفسی و سرماخوردگی و گرما زدگی جلوگیری کرده و به چشم نور و قوت می دهد.

هشدار در مورد لوبیا:

مبتلایان به رماتیسم و سیاتیک بهتر است در خوردن لوبیا زیادروی نکنند.

طریقه مصرف لوبیا:

خوردن یک لیوان آب پوست سبز لوبیا (بصورت ناشتا) ادرار را زیاد می کند، سنگ مثانه را متلاشی و نابود می سازد و نقرس و رماتیسم را معالجه می سازد.

لوبیا غذایی با فسفر فراوان ،مفید برای مغز و اعصاب

نوشته های مشابه

نظرات شما

avatar
  دنبال کردن نظرات این مطلب  
باخبر شدن از
دکمه بازگشت به بالا
بستن