خانه / پزشکی سلامت / راه هایی برای پیشگیری از گرمازدگی کودکان

راه هایی برای پیشگیری از گرمازدگی کودکان

بنر-لباس-زیر

جلوگیری از گرمازدگی کودکان با این مواد غذایی

در تابستان، تامین آب و الکترولیت ها برای بدن کودکان از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
به همین دلیل توصیه متخصصان تغذیه آن است که در تابستان برای پیشگیری از بروز گرمازدگی از مواد غذایی خنک، خوش طعم و مایعات، بیشتر از زمان های دیگر استفاده شود.

ترغیب کودکان به مصرف انواع میوه های تابستانی
مصرف میوه های تابستانی متنوع و خوش طعم برای کودکان توصیه می گردد.
البته والدین باید توجه نمایند که کودکان وابسته به نوع طعم میوه ها ممکن است تمایل به مصرف برخی میوه های تابستانی را بیش از سایر میوه ها از خود نشان دهند.
توت فرنگی (منبع غنی ویتامین C)، گیلاس و آلبالو و زردآلو (منابع غنی ویتامین ها و املاح)، هلو و سیب (میوه های سالم و خوش طعم) و موز از جمله میوه هایی هستند که توصیه می شود کودکان در فصل تابستان به تناوب از آن استفاده نمایند.

گرمازدگی کودکان

غذاهایی که کودکان باید در فصل گرما بخورند

البته از آنجایی که کودکان نسبت به سموم شیمیایی موجود بر روی میوه ها حساس هستند، والدین باید توجه نمایند که حتما میوه ها را خوب شسته و در اختیار کودک خود قرار دهند.
به علاوه این که مصرف افراطی انواع میوه های فصل ممکن است احتمال بروز مسمومیت های گوارشی بخصوص اسهال را در کودکانی که دستگاه گوارش حساس دارند، افزایش دهد.

هندوانه بهترین دسر تابستانی برای کودکان
هندوانه با دارا بودن حدود 92 درصد آب و 8 درصد قند و با حجم بالایی از ویتامین ها و املاح می تواند به عنوان یک انتخاب خوب غذایی برای کودکان باشد.
در واقع مصرف هندوانه به عنوان دسر یا یک میان وعده بخصوص برای کودکان فعال می تواند به عنوان یک منبع تامین کننده مایعات بدن آنها نیز مطرح باشد.
البته هندوانه باید حتما شیرین و خنک باشد تا کودک با تمایل بیشتری از این میوه استفاده نماید.

بستنی و انواع ماست های منجمد

یکی از مواد غذایی که کودکان تمایل زیادی به مصرف آن در تابستان دارند، انواع بستنی ها می باشد. البته مصرف انواع بستنی های یخی به هیچ عنوان از نظر متخصصان تغذیه برای کودکان مفید نمی باشد.
به خاطر این که این نوع از بستنی ها حاوی مقادیر بالایی از مواد رنگ دهنده و طعم دهنده می باشند که می توانند باعث بروز حساسیت های غذایی در سنین بالاتر در کودکان شوند. بستنی های بر پایه شیر و لبنیات پاستوریزه، می توانند برای کودکان مفید باشند.
البته نباید فراموش کرد که به دلیل شکر مورد استفاده در این نوع بستنی ها، نباید کودکان در مصرف بستنی افراط نمایند. بهترین توصیه برای کودکان مصرف ماست های منجمد شده می باشد.

گرمازدگی کودکان

غذاهایی که کودکان باید در فصل گرما بخورند

مادران می توانند ماست 3/5 درصد تهیه نمایند و مقداری از آن را هم زده و به مدت چند ساعت در فریزر قرار دهند سپس به کودک به عنوان یک ماده غذایی مشابه بستنی بدهند، بدون نگرانی از این که شکر زیادی وارد بدن کودک گردد.

آب میو های طبیعی جایگزینی برای انواع نوشیدنی های تجاری
به خاطر گرمای بالا در فصل تابستان و فعالیت بالای بدنی اکثر کودکان در این فصل، می بایستی برای پیشگیری از کم آبی بدن به مصرف مایعات بیشتر توجه شود. به همین دلیل مصرف آب ارجح ترین نوشیدنی در کودکان می باشد.
البته بسیاری از کودکان تمایل دارند از انواع نوشیدنی های تجاری و گازدار استفاده نمایند.
به همین دلیل والدین می توانند با تهیه روزانه انواع آب میوه های طبیعی تمایل کودک را به مصرف نوشیدنی های سالم و غنی از ویتامین ها و املاح به جای مصرف انواع نوشیدنی های گازدار و شیرین افزایش دهند.

راه هایی برای پیشگیری از گرمازدگی کودکان

راه هایی برای پیشگیری از گرمازدگی کودکان
http://namnak.com/گرمازدگی-کودکان.p52422
http://namnak.com/feed.xml
نمناک
مجله اینترنتی نمناک

مطلب پیشنهادی

چگونه آکنه را از بین ببریم ؟ روش های درمان آکنه

هیچکس جوش ها را دوست ندارد، اما اکثر ما انسانها، چه زن و چه مرد، …

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کردن نظرات این مطلب  
باخبر شدن از