معماری
خانه / گردشگری ایران / شهرستان کلیبر با طبیعتی بکر و دوست داشتنی
شهرستان کلیبر با طبیعتی بکر و دوست داشتنی
شهرستان کلیبر با طبیعتی بکر و دوست داشتنی

شهرستان کلیبر با طبیعتی بکر و دوست داشتنی

گروه تبلیغات تلگرام

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

شهرستان کلیبر از شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی است.

شهرستان کلیبر دارای آب و هوای معتدل کوهستانی بوده و سراسر منطقه را جنگل‌های تنک و مراتع سرسبز پوشانیده و محل ییلاق عشایر دشت مغان و ارسباران (قره داغ) می‌باشد.این شهرستان تحت تأثیر آب و هوای خزری بوده و اغلب اوقات کوهستان هاای مرتفع را مه غلیظ می‌پوشاند. رود ارس از شمال آن می‌گذرد.

یک گردشگر کانادایی کلیبر را اینگونه توصیف می‌کند، “شهری دورافتاده و خواب آلود در میان کوه‌های آذربایجان… مکانی است عالی؛ به طراوت و سر سبزی انگلیس و ورای ذهنیت ما از طبیعت کویری و خشک ایران.

این جملات قابل تعمیم به اکثر قسمتهای شهرستان می‌شود که در غرب کلیبر واقع شده‌اند. در مسیر جاده کلیبر به عاشقلو، ییلاق‌هایی همانند چپرلی وآغداش قرار دارند که می‌توانند در صورت ترویج مناسب شهرستان را در موقعیتی منحصر بفرد قرار دهند.

افرادی که از پایتخت قصد بازدید از این بهشت زیبا را دارند باید پس از کرج وارد اتوبان زنجان شوند و مسقیم به سمت تبریز (۶۲۰ کیلومتر) بروند.

از همان ابتدای ورودی تبریز تابلویی به سمت اهر و کلیبر وجود دارد که باید وارد جاده ای دو طرفه بشوید و حدود ۲۱۰ کیلومتر را بپیمایید تا به شهر کلیبر برسید. ورودی شهر یک میدان کوچک و شیب دار است که سه جهت بیشتر ندارد: راهی که وارد شهر شده اید، خیابان سمت چپ که شما را به داخل شهر و بافت قدیمی آن می رساند و خیابان سمت راست که شما را به خانه های نوساز شهر می رساند.

شهرستان کلیبر

طبیعت شهرستان کلیبر

زیبا ترین مناطق ایران

زیبا ترین مناطق آذربایجان شرقی

طبیعت آذربایجان شرقی

مناطق گردشگری کشور
مناطق گردشگری کشور

زیبا ترین مناطق ایران

در صورتی که شما عکسها و اطلاعات بیشتری در مورد شهرستان کلیبر دارید میتوانید برای ما ارسال کنید.

شما هم میتونید از طبیعت و جاذبه های شهرتون مطلب و عکس تهیه کنید و برای ما ارسال کنید که در مجله اینترنتی زردآلو منتشر کنیم برای ارسال مطلب و عکسهاتون از طریق های زیر میتونید اقدام کنید:

ارسال به ایمیل:architcture@gmail.com

و ارسال از طریق فرم

بیشتر بخوانید:  طبیعت در یاچه کردآباد آب بر از توابع شهر آبْ‌بَر طارم

همچنین ببینید

آشنایی با پارک لاله تهران

آشنایی با پارک لاله تهران یکی از بهترین بوستان های کشور+تصاویر

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ آشنایی با پارک لاله تهران یکی از بهترین بوستان های کشور+تصاویر بوستان لاله با …

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر می دهید!

avatar
قالب وردپرس