×

منوی اصلی

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۳۰ دی - ۱۳۹۶  
false
false

۱-همه ما رو یا هایی را در سر داریم ،همگی میخواهیم روح خود را باور کنیم و بدانیم که شخص مهمی هستیم.میتوانیم تفاوت ایجاد کنیم،قادریم با دیگران به گونه ایی دیگر برخورد کنیم و میتوانیم دنیا را به مکان بهتری تبدیل کنیم.

یکی از خواسته های شما چیست؟شاید رویایی است که فراموش شده یا قرار است به زودی فراموش شود.اگر چنین خیالی در ذهن شما است ،زندگی چگونه به نظر میرسد؟

لحضه ایی در رویا فرو روید و بیندیشید که از زندگی خود چه میخواهید.

 

۲-این کاری نیست که فقط یک بار ودر یک لحضه انجام گیرد درحقیقت مادر همه کارهایمان به نوعی با رویا هایمان سر و کار داریم.عنصر کلیدی کارهای ما چیست؟چه چیزی کاملا مشخص میکند که در آینده چه کاره شویم به به چه سمتی پیش رویم؟

جواب سوال تصمیم است در لحضه تصمیم گیری است که سرنوشت ما شکل میگیرد

بیش از هر چیز دیگر به تصمیم هایمان معتقدم نه به شرایط زندگی چرا که آنها تعین کننده سرنوشت ما نیستند

 

۳- چه کسی میتواند تصور کند که اعتقادراسخ یک فرد آرام و بی مدعا -یک وکیل بازرگانی ،و یا صلح طلب اصولگرا میتواند یک امپراطوری بزرگ را سرنگون کند؟

با این وجود تصمیم ماهتما گاندی ،باور و اعتقاد او به عدم خشونت برای کمک به مردم هند در جهت باز یافتن کنترل بر کشورشان سلسله هوادس پیش بینی نشده ایی را رقم زد.

قدرت تصمیمی را باور کنید که بلافاصله و با اعتقادی کامل اثر میکند.

راز موجود دراین امر تعهدی علنی است ،تعهدی که چنین قوی باشد تا نتوانید به آن عمل نکنید.

اگر چه بسیاری از افکار گاندی رویایی ناممکن بود،تعهد قوی او نسبت به تصمیمش ،بطور انکار ناپذیری به حقیقت پیوست .

اگر برای ایجاد یک حرکت مستمر به سطح یکسانی از اشتیاق ،اعتقاد و کار متوسل میشدید چه کاری را میتوانستید انجام دهید؟

 

 

۴-هر یک از ما از ذخایر درونی برخورداریم که ما را قادر میسازند تا همه آنچه که در رویاهایمان داریم و یا حتی بیشتر از آنرا بدست آوریم.

تصمیم میتواند دریچه ها را به روی ما بگشاید و برای ما خوشی و اندوه،ثروت یا فقر ،دوستی یا تنهایی، عمر دراز یا مرگ زود هنگام را به امغان آورد.

 از شما میخواهم امروز تصمیم بگیرید که بلافاصله کیفیت زندگیتان را تغییر یا توسعه دهید،کاری را که به تعویق انداخته ایید انجام دهید…

مجموعه جدیدی از مهارتها را یاد بگیرید …

با مردم با احترام ودلسوزی برخورد کنید…

به کسی که سالهاست با او صحبت نکرده ایید زنگ بزنید.تنها به یاد داشته باشید که همه تصمیم ها نتایجی را در بر دارند.حتی عدم تصمیم گیری نیز خود یک نوع تصمیم است.

چه تصمیماتی در گذشته گرفته ایید یا نگرفته ایید اما امروزه تاثیر آنها را در زندگیتان میتوانید مشاهده کنید؟

 

۵-در سال ۱۹۵۵ رزا پارکس تصمیم گرفت تا از قانون غیر منصفانه ایی که بخاطر نژادش او را از بقیه جدا میکرد، سرپیچی کند.امتناع از ارائه صندلیش در اتوبوس به دیگری نتایجی داشت که فرا تر از تصورات او در آن زمان بود آیا او قصد داشت تا ساختار جامه را تغییر دهد؟

مهم نیست که او چه قصدی داشت ،تعهد او نسبت به معیاری بهتر او را مجبور کرد تا کار خود را انجام دهد.

با افزایش استاندارد هایی که در زندگی خود دارید و تصمصم گیری در مواردی که به آنها عمل میکنید چه تاثیرات دور از دسترسی را میتوانید به جریان اندازید؟

 

۶-همگی ما در مورد افرادی که از موقعیت های محدودشان فرا تر رفته اند و اسوه قدرت نامحدود بشر شده اند،شنیده ایم

من و شما نیز میتوانیم زندگی خوذ را مانند یکی از این نمونه های مشهور بسازیم بر آنچه که در زندگیمان اتفاق می افتد کنترل داشته باشیم

اگرچه ما نمیتوانیم همواره حوادث زندگیمان را کنترل کنیم،اما قادریم عکس العمل هایمان نسبت به آن وقایع تحت کنترل در آوریمهمچنین میتوانیم اقداماتی که برای کسب نتیجه انجام می دهیم را مورد نظارت و بررسی قرار دهیم.

اگر از روابط خود با دیگران،سلامتی یا حتی کار خود لذت نمیبرید،همین حالا تصمیم درستی بگیرید تا این موارد را در زندگیتان تغییر دهید

 

 

این مطلب آپدیت میشود

false
false
false
true

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر می دهید!

avatar
wpDiscuz

false