×

منوی اصلی

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۶ اسفند - ۱۳۹۶  
false
false

نویسنده

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

معاون فرهنگی دانشگاه مازندران:
مناظره‌های دانشجویی در تلاش برای ایجاد فضای نقد درست در جامعه هستند

 

نشست

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه مازندران با اشاره به اهداف مسابقه مناظرات دانشجویی گفت: مناظره‌های دانشجویی در تلاش برای ایجاد فضای نقد درست در جامعه هستند چرا که در حال حاضر فضای نقد صحیح در جامعه وجود ندارد.

به گزارش زردآلو، حیدر جانعلی‌زاده در نشست خبری مسابقات مسابقات مناظرات دانشجویی دانشگاه مازندران، اظهار کرد: “رسانه” به عنوان چشم بینای جامعه
دارای اهمیت بسیاری هستند.

وی خاطرنشان کرد: رویکرد فرهنگی اجتماعی دانشگاه به نوعی رویکرد جهادی است که سیاست های اصلی این رویکرد قطب نمای مسئولان فرهنگی محسوب می‌شود.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه مازندران در ادامه تاکیدکرد: تکریم به قرآن و عترت، تکریم و تعامل با نخبگان فرهنگی، حمایت و توسعه انجمن‌های دانشجویی، اعتدال گرایی، توجه به کارمند دانشجو و اساتید دانشگاه، فعال سازی ارتباط دانشگاه با جامعه، دانش آفرینی، خودارزیابی، واگذاری مسئولیت ها به تشکل ها و حمایت از تکریم ایثار و شهادت از محورهایی هستند که معاونت فرهنگی اجتماعی که آنها را به عنوان سیاست های اصلی خود دنبال می‌کند.

وی با بیان اینکه مناظره‌های دانشجویی می‌توانند کمک حال برای رواج نقد صحیح در جامعه باشند و روش نقد صحیح را معرفی کرده و اشاعه دهند تاکید کرد: این در حالیست که در بسیاری از موارد هنوز افراد جامعه آموزش های لازم را برای برگزاری مناظره ندیده‌اند.

به گزارش ایسنا، در ادامه ان نشست، شعبانی عضو شورای سیاستگذاری مسابقات مناظرات دانشجویی استان و مدیر فرهنگی دانشگاه مازندران در سخنانی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه خواجه نصیر یکی از افتخارات علمی ایران با نوشتن ۲۸۰ کتاب است این مناظرات به اسم این عالم گذاشته شده است.

بیشتر بخوانید:  از باباپنجعلی ۴۰ ساله تا باباپنجعلی ۸۰ ساله

وی با بیان اینکه متاسفانه دانشجویان آشنایی کافی با مشاهیر تاریخی ندارند گفت: پایش ملی نشان از عدم آشنایی دانشجویان کشور با مفاخر ایرانی دارد و به همین علت کانون مفاخر از سال جاری در دانشگاه راه اندازی شد.

منبع:ایسنا

false
false
false
true

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر می دهید!

avatar

false