×

منوی اصلی

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۷ دی - ۱۳۹۶  
false
false

عضو کمیسیون آموزش مجلس؛
رییس‌جمهور فردی توانمند و از بدنه وزارت علوم را به مجلس معرفی کند


عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم رئیس جمهور فردی توانمند که دارای سابقه مدیریتی و تخصص بوده و از بدنه وزارت علوم است را به مجلس شورای اسلامی معرفی کند.

محمد باسط درازهی در گفت‌وگو با ایسنا با تاکید بر اینکه وزارت علوم یکی از وزارتخانه‌های بسیار حساس  کشور است، گفت: دانشجویان و اعضای هیات علمی که از زیرمجموعه‌های وزارت علوم به شمار می‌روند، تاثیر بسیار زیادی بر سرنوشت کشور دارند.

وی خاطرنشان کرد: یقینا وزارتخانه‌ای که توانسته به تمام وزارتخانه‌های دیگر وزیر تحویل دهد، معقول نیست که خود این وزارتخانه،‌ وزیر نداشته باشد.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین بیان کرد: به نظر می‌رسد شخصی باید عهده‌دار مسئولیت در وزارت علوم شود که از بدنه این وزارتخانه بوده، عضو هیات علمی دانشگاه باشد و از سابقه مدیریتی برخودار باشد تا بتواند از عهده این پست بسیار مهم و حیاتی بر آید.

این نماینده اصلاح طلب مجلس افزود: پیشنهاد ما به دولت و رئیس جمهور این است که فردی را انتخاب کنند که انسانی مدیر و مدبر، متخصص و از بدنه وزارت علوم باشد.

نماینده مردم سراوان در مجلس ادامه داد: مهم‌ترین انتظار و خواسته دانشجویان و دانشگاهیان این است که وزارتخانه‌شان از وضعیت بی ارزشی خارج شود و برای این وزارتخانه مهم و حساس ارزش قائل شوند.

درازهی همچنین اظهار کرد: افراد متخصص و با سابقه‌ای در دانشگاه وجود دارند که می توانند این مسئولیت را به عهده بگیرند که نمونه آن آقایان توفیقی و فرجی دانا هستند، طبیعتا هر گزینه‌ای که دارای توانمندی باشد معرفی شود از او حمایت می کنیم.

وی در پایان تاکید کرد: امیدوارم رییس جمهور تدبیر کرده و فردی توانمند که وزارتخانه را خوشنام کند و اجازه ندهد دانشجویان دلسرد شوند را انتخاب و معرفی کند.

false
false
false
true

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر می دهید!

avatar
wpDiscuz

false