×

منوی اصلی

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۷ دی - ۱۳۹۶  
false
false

آتن – ایرنا – رسانه های یونانی با پوشش سخنرانی دکتر’ حسن روحانی’ گزارش دادند که رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت که آمریکا درصورت نقض توافق هسته ای با ایران ،اعتبار بین المللی خود را از دست خواهد داد.


به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های خبری یونان، رئیس جمهوری ایران در اجلاس مجمع عمومی شورای امنیت سازمان ملل متحد به مواضع ضد و نقیض آمریکا در قبال توافق هسته ای با ایران، گفت: اگر آمریکا به توافق هسته ای ایران با کشورهای بزرگ جهان که خود واشنگتن یکی از امضاء کنندگان آن است، احترام نگذارد، دیگر کسی به این کشور اعتماد نخواهد کرد و اعتبار بین المللی خود را از دست خواهد داد.
به گزارش روزنامه یونانی زبان ‘ماتی مرینی ‘رئیس جمهوری ایران با انتقاد شدید از مواضع آمریکا و شخص رئیس جمهور این کشور ، نیز تصریح کرد: جمهوری اسلامی به توافق هسته ای با قدرت های بزرگ احترام می گذارد ولی چناچه آمریکا به آن احترام نگذارد و آن را نقض کند، جمهوری اسلامی ایران با قدرت تمام جواب جدی و دندان شکنی خواهد داد.
روزنامه ‘ کاتی مرینی’ نیز نوشت: روحانی گفته است که توافق هسته ای یک توافق بین المللی است که مورد تصویب شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز قرار گرفته است بنابراین یک و یا دو کشور نمی توانند و حق ندارند که توافقات بین المللی را نادیده بگیرند.
رئیس جمهوری ایران افزود: جای تاسف دارد چنانچه توافق بین المللی توسط شارلاتان های جدید سیاسی منحل شود که منظور غیر مستقیم وی ‘ دونالد ترامپ’ است، لغو شود، زیرا این توافق یک توافق بین المللی است و به جامعه جهانی تعلق دارد و نه به یک دو کشور .
خبرگزاری رسمی یونان ( انا) نیز در گزارشی دراین باره نوشت: رئیس جمهوری ایران نیز گفته است: توافق هسته ای ایران با ۵ کشور بزرگ جهان یک سند و توافقنامه بین المللی است و هیچ کشور حق ندارد آن را مورد شک و تردید قرار دهد.
خبرگزاری انا یونان افزود:دکتر روحانی در اجلاس عمومی شورای امنیت سازمان ملل گفته است: اگر آمریکا، توافق هسته ای با ایران را که خود، آن را امضاء و متعهد به اجرای آن شده است ، اگر دولت جدید آمریکا آن را نقض کند اعتبار بین المللی خود را تخریب خواهد کرد.
خبرگزاری رسمی یونان همچنین نوشت: توافق هسته ای ایران با ۵ قدرت بزرگ چهان در زمان ریاست رئیس جمهوری ‘ باراک اوباما: دو سال پیش به امضاء رسید که یکی از گرداندگان اصلی این مذاکرات این کشور بود و خود با امضای آن متعهد به اجرای آن گردیده است.
شبکه خبری ‘ ارت ۱ ‘ دولتی و تعدادی از شبکه های خصوصی این کشور نیز گزارش های مشابه ای در مورد سخنرانی دکتر روحانی در مجموع عمومی شورای امنیت سازمان ملل پخش و عمدتا به انتقاد رئیس جمهوری کشورمان از عملکرد و مواضع سردمداران کاخ سفید و بخصوص دونالد ترامپ پرداختند.
این شبکه ها گزارش دادند: رئیس جمهوری ایران همچنین گفت که جمهوری اسلامی ایران توافقنامه هسته ای را اجرا کرد و به امضای خود و تعهدات خود عمل و به آن احترام می گذارد و چنانچه کشوری آن را نقض کند، بشدت عکس العمل و با آن برخورد خواهیم کرد.

false
false
false
true

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر می دهید!

avatar
wpDiscuz

false