خانه / اوقات فراغت / دانستنیها / قالیچه پرنده واقعی ساخته شد! + تصاویر

قالیچه پرنده واقعی ساخته شد! + تصاویر

قالیچه پرنده واقعی توس مهندس سوئدی ساخته شد

ایده ی جالب قالیچه پرنده مدتها بود که توسط طراحان مورد بررسی قرار می گرفت و بالاخره مهندس جوانی موفق به اجرای ان شد.

“الکس بورگ”(Alex Borg) مهندس سوئدی که در شرکت AmazingDIYProjects کار می کند، سال گذشته موفق شده بود با استفاده از هشت موتور بنزین سوز یک سازه پرنده برای پرواز کاربر طراحی کند.حال پس از یک سال این بار وی با استفاده از موتورهای الکتریکی اختراع جدیدی انجام داده است.

قالیچه پرنده

عکس قالیچه پرنده طراحی شده به سبک پهباد

مشخصات و ویژگی های قالیچه پرنده

این بار صندلی پرنده ای که وی طراحی کرده است به قایق پرنده ای که توسط استارتاپ “لری پیج”(Larry Page) ساخته شده، شباهت هایی دارد اما تعداد ملخ های آن بیشتر هستند. این پهپاد از 76 ملخ برای پرواز استفاده می کند.برای تامین انرژی این پهپاد از 80 باتری 5.2 آمپرساعتی استفاده شده است که مجموعا 35 کیلوگرم وزن دارند.این پهپاد که chAIR نام دارد از چهار سامانه حلقه ای چند ملخی تشکیل شده که با استفاده از شبکه ای از لوله های فولادی به هم متصل شده اند.این چهار حلقه به یک قاب متصلند که در زیر صندلی راکب تعبیه شده است.

قالیچه پرنده

لحات پرواز با قالیچه پرنده

در طول یک ماه گذشته تمام تست های غیرانسانی با موفقیت انجام شده و حال بورگ موفق شد با پروازی هشت دقیقه ای تست انسانی را نیز با موفقیت انجام دهد. این پهپاد برای 12 دقیقه پرواز مفید در آسمان طراحی شده است.شاید تنها نقطه ضعف این پهپاد سر و صدای زیاد آن باشد .هزینه ساخت این وسیله حدود 10 هزار دلار بوده است.

قالیچه پرنده واقعی ساخته شد! + تصاویر

مجله اینترنتی نمناک

مطلب پیشنهادی

صحنه وحشتناکی که لیلی رشیدی را به وحشت انداخت

لیلی رشیدی دختر  بازیگر مرحوم داوود رشیدی عکسی از دیدن صحنه ای در ساحل دریای …

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کردن نظرات این مطلب  
باخبر شدن از