خانه / خواص خوراکیها / ندای سلامتی

ندای سلامتی

فیبرها در لوله‌ گوارشی ژلی درست کرده و به چربی ‌ها می‌ چسبند و هضم کربوهیدرات ‌ها را کندتر می ‌کنند. به همین دلیل هم جذب کالری محدودتر می‌ شود. علاوه بر این فیبر جلوی ترشح زیاد انسولین را می‌گیرد. ترشح انسولین زیاد باعث ذخیره‌ سازی بیشتر چربی ‌ها و چاقی می ‌شود. توجه داشته باشید که عدم مصرف فیبر کافی باعث بروز مشکلات قلبی عروقی، چاقی، دیابت نوع ۲ و سرطان کولورکتال خواهد شد.اگر بعد از صرف غذا بلافاصله احساس گرسنگی می‌ کنید معنی ‌اش این است که به میزان کافی فیبر جذب نمی ‌کنید.

 مصرف طولانی مدت مواد حاوی ، باعث دهیدراته شدن بدن می شود یعنی آب بدن از بین می رود. در این صورت با بروز خشکی، باعث بروز چین و چروک پوست می شود.
مصرف زیاد و طولانی مدت کافئین، باعث ضعیف تر شدن و دردناک شدن بدن می شود. به همین دلیل متخصصان به افراد، بخصوص کسانی که از مشکلات استخوانی و مفصلی رنج می برند توصیه می کنند که مصرف کافئین را کاهش دهند.
کافئین زیاد باعث ایجاد تغییراتی در خلق و خوی می شود. به این ترتیب که باعث بروز اضطراب، افسردگی، تحریک پذیری و استرس می شود. چون باعث کاهش جریان خون به سمت مغز می شود و در نتیجه، روی قدرت حافظه و خلق و خوی تأثیر منفی دارد.
زیاده روی در مصرف کافئین، می تواند باعث بالا رفتن فشارخون، سردرد، تپش قلب و بالا آمدن اسید معده شود.

نارنگی به عنوان یک :

اشتهاآور طبیعی برای بیماران کم اشتها
و افرادی که تمایل به افزایش وزن دارند، استفاده می شود.
همچنین موجب خواب راحت در شب می‌شود.

چاى را با کشمش، این آنتى اکسیدان مقوى بخورید !

شما را از پوکى استخوان در امان نگه داشته، حافظه را تقویت ، استرس را کاهش، سستی بدن را رفع،دهان را خوشبو و گرفتگی عضلانی را بهبود میبخشد

 

برای کاهش حمله قلبی طالبی بخورید

طالبی مانند سیر و پیاز دارای آدنوزین است که رقیق کننده خون و ضد انعقاد خون بوده ، به همین علت باعث کاهش خطرحمله های قلبی میشود

لب بسیاری از افراد در فصل سرما ترک میخورد

حالا چطوری ترک و خشکی لبها رو درمان کنیم؟

درمان آن چکاندن 2 قطره روغن زیتون در ناف به هنگام خواب است «چند شب»

 

مطلب پیشنهادی

داستان خیلی از زندگی های امروزی ،حتما بخوانید!!!

داستان خیلی از زندگی های امروزی ،حتما بخوانید!!! ﻣﻦ ﻭ ﻫﻤﺴﺮﻡ ﺍﺯ ﻫﻢ ﺧﺴﺘﻪ ﺷﺪیمﺗﻘﺮﯾﺒﺎ …

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کردن نظرات این مطلب  
باخبر شدن از