خانه / خواندنیها / سلفی قدیمی به ارزش 9 میلیون دلار + عکس

سلفی قدیمی به ارزش 9 میلیون دلار + عکس

سلفی و پرتره وارهول از چهره خودش

نمناک بعد از انتشار تصاویر مختلف از شخصیت های قدیمی مشخصی می شود که سلفی گرفتن آنقدرها هم جدید نیست بلکه برخی از هنرمندان هم برای ساخت پرتره ای شخصی از چهره خود عکس می گرفتند.

وارهول نخستین پرتره از چهره خودش را سال 1963 در 35 سالگی خلق کرد. دستمایه او برای خلق این اثر هنری عکس های فوری بود که در یک باجه عکاسی در نیویورک گرفت. او در جهان بیش از همه برای به تصویر کشیدن چهره های سرشناسی چون مریلین مونرو، جکی کندی و الیزابت تیلور شناخته می شود. پیش بینی می شود که این پرتره در حراجی ساتبی به قیمت 9 میلیون دلار فروخته شود.
اما بیکر کارشناس هنر معاصر حراجی ساتبی این پرتره را «لحظه تولد نمادین اندی وارهول» توصیف کرد. او در ادامه گفت:«همه در پی خلق برند خود هستند اما وارهول بی شک پیش قراول این پدیده بود.»

عکس سلفی میلیاردی وارهول

این اثر هنری 30 سال پس از مرگ اندی وارهول در لندن حراج خواهد شد. وارهول سال 1987 در نیویورک درگذشت. او زمانی پیش بینی کرده بود که در آینده هر فردی می تواند برای 15 دقیقه به شهرتی جهانی برسد.
بیکر در این باره گفت:«وارهول با این اثر به اندازه تمام چهره های مشهور به کار رفته در آثارش نمادین شد. استفاده از باجه عکس فوری انقلابی بود. پیش از آن هیچ کس دست به این کار نزده بود. این کار فقط از وارهول برمی آمد.»
او این تصویر را «نخستین سلفی» خواند و گفت:«وارهول پدرخوانده عصر شبکه های اجتماعی است. او پیش از به وجود آمدن شبکه های اجتماعی می دانست که این پدیده ظهور خواهد کرد.ایده فرهنگ سلبریتی محور کاملا مربوط به وارهول و این نقاشی نیز بخشی از آن بود.»
فروشنده این پرتره یک مجموعه دار شخصی است که از سال 1985 مالکیت آن را در اختیار دارد.

درباره ی حمید راد

اون دسته از کاربرای عزیزی که علاقمند به نویسندگی تو مجله اینترنتی زردآلو هستن میتونن از قسمت نظرات درخواست خودشون رو برای همکاری ارایه بدن ،مطالب شما میتونه اخبار جالب ،و گردشگری شهر و روستاتون و یا هر مطلب جالب و کاربردی باشه برای حمایت از ما به ما لینک بدین و مطالب ما رو تو شبکه های اجتماعی به اشتراک بذارین با تشکر

مطلب پیشنهادی

ویدئو زیبا و ارامش بخش اجرای هنگ سولو

ویدئو زیبا و ارامش بخش اجرای هنگ سولو

ویدئو زیبا و ارامش بخش اجرای هنگ سولو ویدئو زیبا و ارامش بخش اجرای هنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *