خانه / خواندنیها / خانه های معلق شهر شگفت انگیز کوئکنا + تصاویر

خانه های معلق شهر شگفت انگیز کوئکنا + تصاویر

خانه های معلق شگفت انگیز شهر کوئکنا

نمناک/در اسپانیای مرکزی، دره عمیقی وجود دارد که در امتداد آن، شهر ها و شهرستان های کوچک زیادی قرار دارند. کوئکنا یکی از این شهرهاست که در میراث جهانی یونسکو ثبت شده و نمونه برجسته ای از یک شهر قرون وسطایی است که در دامنه های شیب دار کوه به سوی روخانه واقع شده است.
بسیاری از خانه های این شهر که خانه های معلق نامیده می شوند درست در لبه دره قرار دارند و به همین دلیل کوئکنا را یکی از جالب توجه ترین شهرهای اسپانیا کرده اند. در گذشته، خانه هایی از این نوع در امتداد مرز شرقی این شهر باستانی فراوان بودند. اما امروزه تن ها تعدادی از آن ها باقی مانده اند. شناخته شده ترین این ساختمان ها، سه ساختمان با بالکن های چوبی بودند. تعیین قدمت این خانه ها مشکل است، زیرا بار ها در طول تاریخ مرمت شده اند، اما اسنادی وجود دارد که آن ها را متعلق به قرن پانزدهم معرفی می کند.

تصاویر از خانه های معلق کوئکنا

خانه های معلق کوئکنا
خانه های معلق کوئکنا
خانه های معلق کوئکنا
خانه های معلق کوئکنا
خانه های معلق کوئکنا

درباره ی حمید راد

اون دسته از کاربرای عزیزی که علاقمند به نویسندگی تو مجله اینترنتی زردآلو هستن میتونن از قسمت نظرات درخواست خودشون رو برای همکاری ارایه بدن ،مطالب شما میتونه اخبار جالب ،و گردشگری شهر و روستاتون و یا هر مطلب جالب و کاربردی باشه برای حمایت از ما به ما لینک بدین و مطالب ما رو تو شبکه های اجتماعی به اشتراک بذارین با تشکر

مطلب پیشنهادی

ویدئو زیبا و ارامش بخش اجرای هنگ سولو

ویدئو زیبا و ارامش بخش اجرای هنگ سولو

ویدئو زیبا و ارامش بخش اجرای هنگ سولو ویدئو زیبا و ارامش بخش اجرای هنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *